info@kaico.org 02154983000

مدیر عامل شرکت پنبه و دانه های روغنی خراسان: هدف ما تولید محصولاتی با بهترین کیفیت است.

شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان وابسته به سازمان اقتصادی کوثر در طول سال‌های فعالیت، کارنامه‌ای درخشان از تلاش و کیفیت به جا گذاشته است. این شرکت، روندی رو به توسعه و گسترش را در پیش دارد و آمار و ارقام نشان می‌دهد که می‌توان محصولاتی متنوع‌تر و با کیفیتی بهتر را از این مجموعه انتظار داشت. بر این اساس برنامه‌های آتی این مجموعه را جویا شدیم تا بدانیم تا پایان سال 93 شاهد چه محصولاتی از این مجموعه موفق خواهیم بود.

3[1]

شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان ظرفیت روغنکشی 500 تن انواع دانه‌های روغنی را در روز دارد. این مجموعه، تولید کننده روغن خام و کنجاله از قبیل (سویا، کلزا، آفتابگردان، کنجد) جهت تأمین مواد اولیه کارخانجات تصفیه روغن نباتی و خوراک دام و طیور و آبزیان است. هدف مدیران شرکت آن است که با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه، کلیه محصولات خود را با بهترین کیفیت در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند. به حول و قوه الهی و با تلاش مجدانه پرسنل زحمتکش این مجموعه، محصولات جدیدی از جمله کنجاله مخصوص پروتئین خوراکی سویا، کنجاله پلت شده، لسیتین صنعتی و همچنین روغن بکر آفتابگردان و کنجد با بالاترین کیفیت، در این شرکت به تولید می‌رسد. شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان در تلاش است با تولید باکیفیت‌ روغن خام و بکر، در تأمین سلامت جامعه سهیم باشد.

افزایش تنوع محصولات

یکی از مهمترین سیاست‌های این مجموعه در سال 93، افزایش تنوع محصولات و بالا بردن تعداد پیشنهادهای موجود در سبد ارائه شده به مشتریان است. بر این اساس محصولات جدیدی در دست تولید قرار گرفته است که در این بین می‌توان به «روغن کنجد بکر» اشاره کرد. مطالعات فنی لازم برای تولید این محصول به انجام رسیده و تولید آزمایشی آن نیز با موفقیت سپری شده است و اکنون مجموعه در حال رایزنی با شرکت‌های بازرگانی است تا این محصول را در تناژ بالا به تولید برساند. تولید محصول جدید دیگری که در شرکت پیگیری می‌شود، «پروتئین خوراکی سویا» است که تاکنون مطالعات فنی لازم در این مورد به انجام رسیده و طرح توجیهی تهیه زیرساخت‌ها نیز تهیه شده و بودجه مورد نیاز در حال تأمین است و حتی سالن تولید این محصول نیز در کارخانه مهیا شده است. محصول جدید دیگری که در سال 93 در شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان به تولید خواهد رسید، «لسیتین و اسید چرب» است که تولید آن در کارخانه آغاز شده است.

9[1]

افزایش درصد تأمین مواد اولیه از منطقه

با توجه به سیاست‌های راهبردی سازمان اقتصادی کوثر، اگر نیاز شرکت به مواد اولیه، در منطقه خراسان تأمین شود، فواید فراوانی را متوجه منطقه و نیز شرکت خواهد کرد. بر این اساس تأمین مواد اولیه لازم برای تولید محصولات از منطقه، در دستور کار شرکت قرار گرفته است. در این راستا، فعالیت‌های گوناگونی به انجام رسیده است که می‌توان به افزایش تعامل با شرکت تکلم و مذاکره با بازرگانان برای تأمین دانه‌های وارداتی و داخلی اشاره کرد. برگزاری همایش ترویج کشت دانه‌های روغنی نیز از اقدامات مؤثر شرکت برای افزایش تعامل با کشاورزان در این راستا محسوب می‌شود.

 

تبدیل شدن به قطب تولید روغن خام و کنجاله در شمال شرق کشور

شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان، اکنون در آستانه تبدیل شدن به قطب تولید روغن خام و کنجاله در منطقه شمال غرب کشور قرار دارد. برای تحقق کامل این هدف، برنامه‌هایی چون پیگیری پیاده‌سازی مدیریت استراتژیک با کارت امتیازی متوازن در سال 93 پیگیری خواهد شد تا به فضل پروردگار این هدف محقق شود. افزایش کیفیت و کمیت محصولات نیز جزو اقدامات مؤثر در تبدیل شدن شرکت به قطب منطقه است که در سال جدید پیگیری خواهد شد.

 

افزایش گستره مشتریان

شرکت اکنون علاوه بر حفظ مشتریان سابق، به دنبال افزایش جامعه مشتریان و رساندن محصولات به مخاطبان بیشتر است. بر این اساس می‌بایست اقداماتی در جهت ایجاد اطمینان از ثبات کیفیت محصولات در بازار انجام گیرد که در دستور کار شرکت قرار دارد. تهیه بانک اطلاعاتی از مشتریان و شرکت در نمایشگاه‌های مرتبط با خوراک دام و طیور و صنعت روغن نباتی، از دیگر برنامه‌هایی است که شرکت مجدانه پیگیری می‌کند.

admin