info@kaico.org 02154983000

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از گلخانه مدرن هیدروپونیک هلیلان

دکتر ساداتی نژاد: گلخانه هلیلان نقش مهمی در تولید ، اشتغال و صادرات منطقه دارد

عصر پنجشنبه یکم مهرماه دکتر ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی از مجموعه گلخانه ای شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر در شهرستان هلیلان بازدید به عمل آورد.

دکتر ساداتی نژاد در این بازدید احداث این گلخانه در منطقه محروم هلیلان را اقدامي برجسته توسط سازمان اقتصادي كوثر و بنياد شهيد دانست و با مثبت ارزیابی کردن آن گفت : چنین پروژه های در منطقه نقش بسیار مهمی در تولید و اشتغال دارد و با توجه به مرزی بودن استان ایلام میتوان از صادرات محصولات این پروژه ها به خوبی استفاده کرد .

وی افزود :  وزارت جهاد کشاورزی برنامه دارد در وهله نخست پروژه های نیمه تمام را تکمیل کند که در این دوره با توجه شعار دولت که عدالت محوری و محرومیت زدایی است، به هلیلان بعنوان یک منطقه کم برخوردار و محروم بیش از سایر مناطق توجه می شود

در این بازدید دکتر سيد صاحب میرپناهی مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر با ارائه گزارشی از روند اجرای مجموعه گلخانه ای هلیلان گفت: این پروژه شامل ۷/۲ هکتار گلخانه در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار می باشد که احداث آن بصورت كاملا إيراني توسط شركت پيشگامان توسعه كشاورزي كوثر در دو فاز اجرا گرديد و فاز اول آن هم اکنون زیر کشت و در حال تولید است که زمینه اشتغال ۷۰ نفر از جوانان منطقه را فراهم کرده است که ارزآوري، افزايش ضريب امنيت غذائي، اشتغال و مهارت أندوزي از مهمترين دستاوردهاي احداث گلخانه در مناطق محروم مي باشد.

وی افزود : فاز دوم پروژه گلخانه هلیلان با ۴/۲ هکتار در حال اجرا می باشد که با به بهره برداری رسیدن آن در مجموع سالانه بیش از ٢١٠٠ تن محصولات گلخانه ای تولید و روانه بازار می شود .

دکتر میرپناهی در ادامه با توجه به نقش اين گلخانه در استان و منطقه خواستار حمایت های وزارت جهاد کشاورزی با ارائه تسهیلات برای تکمیل پروژه و رفع موانع برق رسانی و گازرسانی به مجموعه گلخانه ای هلیلان شد.

وي در پايان ضمن اشاره به وضعيت احداث بزرگترين شهرك گلخانه اي غرب كشور در شهرستان اسلام آباد غرب استان كرمانشاه با اشتغال مستقيم ٣٠٠ نفري و بهره برداري از آن در روز شهيد سال جاري، خواستار حمايت هاي بيشتر در تامين زيرساخت ها و منابع مالي مورد نياز جهت بهره برداري از آن شد.​

محمد علی هادی زاده